5.Gezenti Online Tavla Ligi ∞ Yücel ÖZKIRANARTLI ve Nilgün Gürses BİLGİ Anısına (21-30 Ocak 2021)


5.Gezenti Tavla Ligi organizasyonumuzu geçen hafta içerisinde kaybettiğimiz, tavla camiamızın sevilen isimlerinden olan Nilgün GÜRSES BİLGİ ve Yücel ÖZKIRANARTLI anısına düzenliyoruz. 

Mekanları cennet olsun...
Acılı ailelerine sabırlar ve tüm tavla camiamıza başsağlığı diliyoruz.


Turnuva kayıt süresi 14-20 Ocak 2021
(Turnuva kontenjanı 40 oyuncu)

TURNUVA KURALLARI

 ⏰Tarih - Saat ve Teknik Bilgiler 

* 5.Gezenti Online Modern Tavla Turnuvası 21 Ocak - 30 Ocak tarihleri arasında Backgammon Galaxy platformunda oynanacaktır. Turnuvamıza katılacak tüm oyuncuların bu platformda üyeliklerinin bulunması gerekmektedir.

* Turnuva 10'ar oyuncunun yer alacağı 4 grup ile başlayacak, grup etabında aynı gruptaki tüm oyuncular birbirleriyle oynayacaktır. Lig (grup) etabında her oyuncu grubundaki farklı oyuncular ile 9 maç yapacaktır.

Lig maçları sonunda gruplarda 1. ve 2. sırayı alan oyuncular direkt olarak 2.tura yükseleceklerdir. Grubunu 3. 4. 5. ve 6.sırada tamamlayan oyuncular ise Play Off turuna katılmaya hak kazanacaklardır. Play Off - 2.Tur - Çeyrek Final - Yarı Final ve Final karşılaşmaları tek maç eleminasyon şeklinde oynanacaktır.

Gruplarını 7. 8. 9. ve 10. sırada bitiren oyuncular ana aktiviteye veda edecek ve Son Şans Turnuvası aktivitemize devam edeceklerdir. Ayrıca Yarı Finale kadar Ana Aktiviteden elenen tüm oyuncular otomatik olarak Son Şans Turnuvası'na devam edeceklerdir.

* Tüm oyunlar 9 sayı olup, Normal saat sisteminde oynanacaktır (İki oyuncunun aralarında anlaşması durumunda saat Casual olarak açılabilir fakat bitiş sayısı değiştirilemez) 

* Grup maçları sonunda iki veya daha fazla oyuncunun aynı puanda bitirmesi durumunda ikili averaj ya da çoklu averaja bakılacaktır. Bu durumda ikili averaja göre iki oyuncu arasında oynanmış maçı kazanan taraf genel averaja bakılmaksızın üst sırayı alacaktır. Üç ya da daha fazla oyuncunun aynı puanda bitirmesi durumunda ise; aynı puandaki tüm oyuncuların kendi aralarındaki maçlar baz alınarak bir puan durumu oluşturulacak ve sıralama bu puan durumuna göre oluşturulacaktır. 

* Oyunların esnasında bağlantı kopması gibi durumlarda organizasyonumuzun her hangi bir sorumluluğu yoktur. Bu yüzden oyuncuların yüksek bağlantı sağlayacakları bir ortamda oyunlarını oynamaları gerekmektedir. 

* Grup etabında tüm oyuncuların maçlarını 25 Ocak pazartesi saat 23:59'a kadar tamamlaması gerekmektedir. Bu saate kadar tamamlanmayan maçlar (geçerli ve kabul edilen bir sebep yok ise) 0-0 olarak kabul edilecektir. 


📋Turnuva Programı

21 Ocak Perşembe

18:00 Grupların belirlenmesi ve whatsapp iletişim gruplarının açılması

21-22-23-24-25 Ocak (Perşembe-Pazartesi)

Grup Karşılaşmaları

26 Ocak Çarşamba

Play-Off Karşılaşmaları / Son Şans 1.Tur Karşılaşmaları

27 Ocak Perşemne

2.Tur Karşılaşmaları /  Son Şans 2.Tur Karşılaşmaları

28 Ocak Cuma 

Çeyrek Final Karşılaşmaları /  Son Şans 3.Tur Karşılaşmaları

29 Ocak Cumartesi

Yarı Final Karşılaşmaları / Son Şans Çeyrek Final - Yarı Final ve Final Karşılaşmaları 

30 Ocak Pazar

Final Karşılaşması


🏆Ödüller

Şampiyon : Oyuncu İsmine Özel Plaket + 1 Gram Altın + FmGammon A111 Turnuva Takımı (250€ değerinde) + Sponsorlarımızdan sürpriz ödüller (Kargo ücreti organizayona aittir)

İkinci : Oyuncu İsmine Özel Plaket + 1 Gram Altın + Sponsorlarımızdan sürpriz ödüller

Üçüncü : Oyuncu İsmine Özel Plaket + 0,5 Gram Altın + Sponsorlarımızdan sürpriz ödüller

Son Şans Şampiyonu : Oyuncu İsmine Özel Plaket + 0,5 Gram Altım 

En İyi Kadın Oyuncu: Oyuncu İsmine Özel Plaket (Turnuvanın ana kategorisini en üst sırada bitiren kadın oyuncuya verilir. Aynı turda elenen iki oyuncu kalma durumunda; iki oyuncu arasında bir ünvan maçı yapılacaktır.

Turnuvamıza katılan tüm oyunculara sponsorumuz Tesbih Kardeşliği'den %20 indirim kuponu (31 Ocak 2021'ekadar geçerli olacak)
👨👩Oyuncuların Turnuva Süresince Davranışları

* Tüm oyunculardan sportmenlik ve centilmenlik esasına uygun şekilde davranmaları beklenmektedir. Kurallara uymayan ya da sportmenlik dışı davranışlarda bulunan oyunculara komitetarafından uyarı ya da diskalifiye cezaları verilebilir. 

* Oyun içerisinde yaşanabilecek anlaşmazlık durumlarında oyuncuların ekran görüntüsü, video gibi kanıtları turnuva komitesine sunması beklenmektedir. Komitenin oy çoğunluğuyla vereceği kararlar kesin olacaktır.


📝Turnuvaya Kayıt

Turnuvamız 40 Oyuncu kontenjanı ile sınırlandırılmıştır. Kayıt olmak isteyen oyuncuların 0537 389 19 07 telefon numarasına whatsapp yoluyla Adı, Soyadı, Yaşadığı Şehir, Oyuncu nicki ve telefon numarası bilgilerini ulaştırmaları gerekmektedir. 

Turnuva Katılım Ücreti 100 TL'dir.

Katılım Ücretlerinin %25'i Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) bağış olarak aktarılacaktır. 

Garanti Bankası

Şube No : 308 (Marmaris) Hesap No : 6652062

IBAN : TR14 0006 2000 3080 0006 6520 62 Caner ÇELİK

Oyuncu bilgilerini eksiksiz gönderen ve turnuva ücretini yatırdığına dair dekontunu ibraz eden oyuncuların kesin kayıtları yapılacaktır. 


📌Turnuva Komitesi

Caner ÇELİK - Serkan ÇALIŞIR - Okan KOÇAK - Ali YALDIZ

* Tüm oyuncular bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. 


Turnuvamızda yarışacak tüm oyunculara başarılar dileriz


2.Gezenti Tavla Ligi
1.Gezenti Tavla Ligi